Zadbany DOM - ozonowanie pomieszczeń

OZON - O3 

Ozon - to odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek.


Ozon jest najskuteczniejszym ze znanych środków dezynfekujących. Dla porównania, działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze
i 3000 razy szybsze niż chloru.


Ozon jest niezwykle skuteczny w przypadku występujących w pomieszczeniach wszelkiego rodzaju grzybów, pleśni, wilgoci, usuwa alergeny z pomieszczeń m.in. roztocza kurzu domowego. 


Ozon sterylizuje pomieszczenia oraz skutecznie usuwa różnego rodzaju nieprzyjemne zapachy m.in. wilgoci, stęchlizny, dymu papierosowego, farby, spalenizny lub zapachu zwierząt domowych

Orientacyjny czas ozonowania pomieszczenia o powierzchni 20 metrów kwadratowych wynosi 30 minut.

Ozon jest coraz częściej stosowany do walki z pleśnią czy grzybem występującym w wszelkiego rodzaju pomieszczeniach i z powodzeniem zastępuje używane różnego rodzaje środki chemiczne. 

Dodatkowe zastosowania ozonu to skuteczne dezynfekcje lodówek, chłodni lub szafek z obuwiem.

I to, co jest najważniejsze: pomieszczenia krótko po ozonowaniu gotowe są do użytkowania. 

Ozon skutecznie niszczy bakterie, grzyby i wirusy, dlatego należy go szeroko stosować w zabiegach dezynfekcji. 

Ozonowanie pomieszczeń, w których gromadzą się ludzie, znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób (np. grypy). W tym celu należy systematycznie dezynfekować ozonem mieszkania, szkoły, biura, pomieszczenia w placówkach służby zdrowia: szpitale, sale chorych, przychodnie, sale operacyjne, gabinety zabiegowe, korytarze, co zapobiega infekcjom i zakażeniom.

Ozonowanie w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Mając na uwadze dobro naszych dzieci, zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo dzieci podatne są na różne alergie i choroby.


Wirusy, bakterie i alergeny, znajdujące się w pomieszczeniach, w tym na zabawkach, podłodze i wszystkich meblach stwarzają zagrożenie dla dzieci. 


Dlatego właśnie dezynfekcja ozonem daje możliwość usunięcia tych zagrożeń, które występują pomimo właściwego dbania o czystość w placówkach.


Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny usługi ozonowania.