Sposoby na wykorzystanie kofeiny w sprzątaniu... część 2

Sposoby na wykorzystanie kofeiny w sprzątaniu... część 2

Lodówka odświeżona kawą

Jeśli lodówka jest coraz brudniejsza, ustaw miskę świeżych fusów wewnątrz niej. Będą one pochłaniać wszelkie zapachy. Aromatyczny zapach pysznego espresso to zawsze o wiele lepsza sytuacja, nić zapach zgniłych jaj lub ryby, czyż nie?

Podłogi odświeżone herbatą

Kiedy następnym razem będziesz wycierać swoje drewniane podłogi, spróbuj użyć do tego herbaty. Zaparz dużą porcję i pozostaw do ostygnięcia. Nałóż na podłogę lekko wilgotnym mopem lub ścierką. Tanina obecna w herbacie usunie kurz i brud, zmniejszy widoczność zadrapań i wgnieceń. Jak w przypadku każdego mycia podłogi, należy najpierw sprawdzić w niewidocznym miejscu, czy środek nie wyrządza szkód.

Usuń farbę i rdzę

Czyścisz starą komodę lub drzwi? Usuń starą farbę i rdzę z mebli w mgnieniu oka! Umieść wszystkie gałki, klamki i zawiasy w szklance coli. Pozostaw na 24 godziny, a następnie po prostu wytrzyj resztki sztywną szczotką i spłucz.

Czyszczenie kratek grilla

Resztki twojej porannej kawy mogą przydać się do czyszczenia grilla. Wystarczy namoczyć kratki w mocnej kawie na około godzinę, a następnie usunąć brud twardą szczotką i spłukać.

Odnawianie dywanów

Jeśli twoje dywany śmierdzą, posyp je suchymi liśćmi herbaty. Pozostaw herbatę na 20 minut lub więcej, następnie jak zwykle odkurz dywan.
Oczywiście nic tak nie odświeży Waszego dywanu, jak ekstrakcyjne czyszczenie wykonane przez Zadbany Dom :)